Masaż twarzy łyżki

W każdym wieku kobieta stara się wyglądać młodziej niż ich biologicznej wiek. Do realizacji tego celu w życie przedstawicielki pięknej połowy ludzkości korzystają z najbardziej nieoczekiwanych kosmetyczne metody. Świadectwem potwierdzającym ten fakt, może służyć masaż twarzy łyżkami w warunkach domowych – procedura, która dziś cieszy się niesamowitym powodzeniem u kobiet.

Masaż twarzy łyżki

Ten oryginalny sposób nie wymaga czasu i nakładów finansowych, ale jednocześnie daje wspaniałe rezultaty. Przy okazji, salony piękności uznali, że wprowadzenie tej metody do programu świadczonych usług jest w stanie zwiększyć prestiż ich lokali. Opanować technikę masażu łyżkami problemu. Dlatego warto bliżej zapoznać się z tą niezwykłą metodą, która pomoże zachować świeżość i spryt skóry twarzy, nawet w dorosłym życiu.

Masaż twarzy łyżki

Opracowana technika masażu twarzy łyżkami znanym niemieckim kosmetyczką Rene Koch. Jak wszyscy chłopcy w dzieciństwie często upadł, rozbijając kolana. Aby złagodzić stan syna i usunąć ból, matka gwiazdy stosował do boli miejsc zwykłą łyżkę. I rzeczywiście, ta prosta metoda pracował – ból natychmiast cofnęła się i gasnąć obrzęk. Koch postanowił ten domowy sposób zastosować w branży kosmetycznej. Muszę powiedzieć, że pierwsze praktyki okazały się bardzo udane, a niezwykły metoda odmładzania zaczął szybko nabierać popularności.

Dzisiaj jest to powszechnie stosowane nie tylko do odmładzania skóry twarzy, ale także do walki z cellulitem. Nawiasem mówiąc, masaż łyżkami idealnie nadaje się do wykonywania w domowym zaciszu.

Rodzaje masażu z użyciem łyżek

Trudno znaleźć bardziej prostego w wykonaniu procedurę, niż masaż łyżkami. Opanować techniki można się w domu. Aby to zrobić, wystarczy zobaczyć wideo z dokładnym instruktażem przeprowadzenia manipulacji. Co prawda, do wykonywania procedury należy przygotować sprzęt – zwykłe łyżki.

Eksperci uważają, że wynik będzie bardziej imponujący, jeśli do dyspozycji jest zestaw łyżek ze srebra. Przecież ze szkolnego kursu wiadomo, jak doskonale ten szlachetny metal dla zdrowia. Dlatego, dla urody można poświęcić quaedam sumą pieniędzy i kupić dobre łyżki. Oprócz tego pod ręką narzędzia, można kupić olejki eteryczne. Masaż łyżkami może być trzech rodzajów:

Masaż twarzy łyżkami w warunkach domowych
 1. Zimna technika. Do jej wykonania potrzeba: lodowata woda, para dużych łyżek, podgrzać olej (wszystkie warzywa). W celu utrzymania odpowiedniej temperatury wody, należy do pojemnika dodać kilka kostek lodu.
 2. Gorący metoda. Obowiązkowy zestaw dla tego rodzaju procedury: ciepła woda, te same oleje i jedyna łyżka.
 3. Połączone metoda polega na przemian opisanych metod. Odpowiednio do takiej skomplikowanej procedury musiał przygotować podwójną wyposażenie.

Oczywiście sądzić o tym, pomaga lub nie masaż łyżkami tego lub innego rodzaju, można tylko po praktycznego doświadczenia. Przecież każda kobieta jest inna. Dlatego dla jednych pań optymalnie nadaje się, na przykład, pierwsza opcja, a innym pomoże poprawić stan skóry kombinacja dwóch podstawowych sposobów.

Masaż twarzy łyżkami: opinie i wynik

Masaż twarzy z użyciem łyżek mają na tę wrażliwą tkankę szereg pozytywnych działań:

 • stymuluje krążenie obwodowe;
 • wspomaga wydalanie nadmiaru płynów;
 • wygładza zmarszczki w najbardziej wrażliwych miejscach – wokół oczu, na czole, w strefie fałdy nosowo - trójkąta;
 • odświeża cerę;
 • eliminuje "sińce" pod oczami;
 • pomaga dostosować wyraźny kontur twarzy;
 • zwiększa właściwości elastyczne skóry.

Według opinii, jeśli codziennie przeznaczyć tylko 10 minut do przeprowadzenia przydatnych procedur, to miłe zmiany nie każą na siebie czekać. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia przed i po dwutygodniowego kursu masaży, łyżki, aby przekonać się o skuteczności podobnej techniki.

Dla wzmocnienia efektu zaleca się używać go jako podstawy naturalny krem tłusty. Kosmetyk może zastąpić olej roślinny, o czym wspomniano powyżej.

Teraz, po zapoznaniu się z cechami każdego rodzaju masażu , łyżki, można przystąpić do nauki technik ich wykonania.

Spooner masaż twarzy

Masaż twarzy łyżkami w warunkach domowych

Masaż twarzy z ciepłą łyżką: technika wykonania

Zaleca się oddziaływać na obszary problemowe twarzy i szyi. Szczególnie przydatna taka masaż twarzy łyżkami po 40 lat, ponieważ w tym wieku wyraźnie ujawniają się na skórze zmiany wiekowe: sieć zmarszczki, fałdy, pojawienie się drugiego podbródka. Do wykonania masażu należy przygotować 100 gramów oleju (lepiej wziąć oliwkowy produkt), potem dodać 2-3 ester róży, lawendy, mięty, lub innego roślinnego ekstraktu.

Po przygotowawczego etapu można przystąpić do wykonania zabiegu:

 1. Łyżkę najpierw należy moczyć w gorącej wodzie, aby ona rozgrzana.
 2. Potem szybko wytrzeć ją do sucha.
 3. Wypukła część naczynia trzeba zanurzyć w miarkę poziomu oleju podstawę.
 4. Masować twarz zaleca się w kierunku ruchu wskazówek zegara. Najpierw na działanie narażona na czoło, następnie policzki, a w ostatniej kolejności – miejsca, w których pojawiły się niechciane fałdy.
 5. Bardzo ostrożnie należy wykonywać ruchy masażu w strefie oczu, gdzie bardzo delikatny muchy.
 6. Zakończyć sesję warto masażem szyi, nie zapominając o delikatnym sposobie wykonywania ruchów.

Należy zwrócić uwagę na specjalne punkty. Punkt początkowy znajduje się między brwiami. Więc rozpocząć masaż twarzy gorącymi łyżkami należy właśnie z tej strefy. Ruszać się trzeba na linii czoła w kierunku skroni, osiągając strefy wzrostu włosów.

Następujące ważne punkty: skrzydełka nosa, górna część małżowiny usznej, podbródek, płatki uszu, i znowu podbródek, tylko już dolna jego część. Poruszać się należy w opisanej kolejności. Wszystkie zabiegi zaleca się wykonywać jeden raz.

Gorący masaż łyżkami stymuluje przepływ krwi, co wzmacnia górne warstwy skóry właściwej. Przy prawidłowym i regularnym wykonywaniu zabiegu skóra w krótkim czasie zdobywa aksamitna i zdrowy rumieniec.

Zimny masaż twarzy łyżkami: kolejność wykonywania

Wiadomo, że zimno korzystnie wpływa na skórę i stymuluje przepływ krwi, zwęża pory, tonizuje. Na tych właściwościach opiera się masaż twarzy zimnymi łyżkami, który każda kobieta może wykonać w domu. Kolejność wykonywania manipulacji jest podzielony na następujące etapy:

 1. Najpierw trzeba dokładnie oczyścić skórę z makijażu, potem nałożyć krem nawilżający.
 2. Następnie należy dobrze schłodzić główny narzędzie pomocnicze – łyżki w ilości dwóch sztuk.Dla tego trzeba je najpierw zdezynfekować, a następnie umieścić w pojemniku z lodowatą wodą. Eksperci zalecają, aby chłodzić łyżki masy drobno split lodu.
 3. Gdy narzędzie ostygnie go na kilka sekund trzeba dołączyć do górnej powieki, a drugą łyżkę do dolnej części. To jest chwilowe oddziaływania na obszar wokół oczu pomoże pozbyć się cienie i worki.
 4. Zimny masaż łyżkami odbywa się według tradycyjnych dla procedury linii, ale wstępnie tabela narzędzie należy zanurzyć w ciepłym oleju. W zasadzie, technika tego rodzaju masażu jest dokładnie taka sama, jak w przypadku narażenia na ciepło łyżkami.
 5. Do pierwszego zabiegu wystarczy dwóch minut. Następnie należy codziennie zwiększać długość manipulacji na pewno jest czas. Czyli przez dziesięć dni czas trwania sesji musi być równa co 10 minut. Jeśli technika jest wykonywana poprawnie, po pierwszym zabiegu pojawia się uczucie odprężenia mięśni twarzy.
Prosty i szybki masaż od obrzęków, worków pod oczami

Ważny moment! Jeśli łyżki źle ślizgają się po powierzchni skóry, warto zwiększyć ilość oleju podstawy.

Połączone masaż twarzy łyżkami: technika i oczekiwany wynik

Kompleksowe podejście zawsze daje bardziej wymierne efekty. Tak, jednoczesny masaż twarzy łyżkami zimnej i ciepłej wody pomaga natychmiast pozbyć się całej tablicy problemów. Połączenie dwóch technik w jeden zabieg pomaga usunąć zmarszczki i usunąć cienie pod oczami, ona rozluźnia mięśnie i poprawia jędrność skóry właściwej.

Do tego celu najbardziej nadają się naczynia przedmioty ze srebra. Ale można użyć zwykłe łyżki. Zaleca się kontrast procedurę w godzinach porannych, bo to pomoże rozładować napięcie, a to na pewno zwiększy stopień dobry nastrój. Potem w przyjemnym nastroju można iść do pracy i naładować pozytywną kolegów.

Tak więc, naprzemienny masaż twarzy srebrnymi łyżkami zasadniczo nie różni się od poprzednich metod techniką wykonania. Wykonywane są te same proste ruchy: rozcieranie, głaskanie, oklepywanie. W tym przypadku łyżka działa jak mata, ponieważ jest wypukła część narzędzia. Jeśli systematycznie robić masaż z wahadłowym zastosowaniem ciepłej i zimnej łyżki, skóra będzie młodszy dosłownie na oczach.

Łyżka ciepłej i zimnej: właściwości

Gorący stół przedmiot różni się takimi zdolnościami:

 • pomaga usunąć drugi podbródek;
 • usuwa "kurze łapki" w pobliżu oczu;
 • napina skórę szyi;
 • pomaga skorygować kontur twarzy;
 • usuwa obwisłe miejsca.

Wiele wspaniałych umiejętności i zimnego "przeciwieństwem", czyli łyżka o temperaturze lodu. Jeszcze raz chcę podkreślić, że naczynia ze srebra ma dodatkowe korzyści:

 • ma uspokajający wpływ;
 • przywraca zdrowy koloryt cery;
 • nadaje skórze aksamitna i przyjemny matowy odcień;
 • zwraca główną właściwość młodej skóry – jędrność.

Oprócz wymienionych cech, zimne wyrób ze srebra pomaga poradzić sobie z podrażnieniem i świądem, które często pojawiają się po ukąszeniach owadów.

Łyżki

Sekret połączeniu masażu

Naukowo udowodniono, że wpływ kontrastowych temperatur odmładza skórę twarzy. Dlatego manipulacja z gorącymi i zimnymi metalowymi przedmiotami jakby skłaniają komórki skóry. W nich zaczynają intensywnie przebiegać procesy metaboliczne, a w rezultacie wygląd kobiety zmienia się na lepsze.

Liczne opinie kobiet, udało się ocenić skuteczność niezwykłego rodzaju masażu, uważają, że połączenie zabieg przynosi więcej korzyści. Przecież pod wpływem przeciwnych temperatur ekstrakty roślinne i kremy szybciej wchłaniają się w skórę. Każdy zabieg odbudowuje skóry składniki odżywcze, doskonale ją nawilża.

Podsumowując, pozostaje zauważyć, że bardziej skuteczne i użyteczne procedury, niż masaż twarzy łyżką przeciw zmarszczkom, dziś nie istnieje. To jest absolutnie bezpieczna manipulacja, którą można wykonać w domu w dowolnym czasie. Ona nie pozostawia skutków ubocznych, nie powoduje, że wydać pieniądze na zakup drogiego sprzętu. Wystarczy mieć pod ręką kilka prostych łyżek, aby zawsze wyglądać perfekcyjnie.

01.10.2019